ks kormoran święciechowa - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Zegar

Ostatnie spotkanie

KS Kormoran Święciechowa 2:0 Luks ST.Bojanowo
2013-11-10, 11:30:00
     

KONTAKT KLUBU

 

KONTAKT Z KLUBEM:

 

PREZES R.PŁACHTA TELEFON - (65) 5330458

 

ADRES E-MAIL : KORMORANSWIECIECHOWA@GMAIL.COM

 

NUMER GADDU-GADU: 38061007

Najnowsza galeria

puchar Wójta Święciechowy
Ładowanie...

Losowa galeria

kormoran święciechowa - lzs głuchowo
Ładowanie...

Kalendarium

09

08-2022

wtorek

10

08-2022

środa

11

08-2022

czwartek

12

08-2022

piątek

13

08-2022

sobota

14

08-2022

niedziela

15

08-2022

pon.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 8 gości

dzisiaj: 117, wczoraj: 91
ogółem: 569 884

statystyki szczegółowe

HISTORIA KLUBU

Zaczęło się w 1949 roku od wybudowania boiska sportowego. Sześciu mieszkańców Święciechowy doprowadziło do powołania Ludowego Zespołu Sportowego, dziś jego nazwa brzmi Klub Sportowy KORMORAN. Początki były bardzo ambitne, obok sekcji piłki nożnej działalność podjęły: sekcja kolarska, szachowa, tenisa stołowego, piłki siatkowej, piłki ręcznej oraz lekkoatletyczna. W pierwszym dziesięcioleciu mimo odnoszonych sukcesów działalność była raczej rekreacyjna i amatorska, dopiero w późniejszym okresie nadszedł czas poważnej pracy i poważnych sukcesów. Najlepiej radziła sobie sekcja piłki nożnej, w latach 60-tych jako pierwsza z powiatu leszczyńskiego awansowała do rozgrywek Klasy A Okręgu Poznańskiego. W trosce o rozwój bazy szkoleniowej, w latach 70-tych na boisku wybudowano szatnie, trybuny dla kibiców, wykonano bieżnię oraz zadbano o solidne zaplecze socjalne. Po latach nieco gorszych wyników, drużyna piłkarska ponownie w 1989 roku awansowała do klasy okręgowej.
Z sekcji dawniej działających niewiele pozostało do dziś. Klub w swoich szeregach zrzesza sekcję piłki nożnej (piłkarze grają w Klasie A – OZPN Leszno), sekcję lekkoatletyczną, w ramach, której istnieje sekcja biegowa, której członkowie odnoszą sukcesy nie tylko w kraju ale i zagranicą oraz sekcję szachową, która bierze udział w okazjonalnych turniejach. W tym miejscu należy również wspomnieć o drużynie piłkarskich oldboyów, którzy na swoim koncie mają sporo wygranych turniejów. Przez wszystkie te lata troską kolejnych zarządów Klubu, było dbanie o aktualną bazę sportową oraz o nabór juniorów do sekcji piłkarskiej.
Na osiągnięcia sportowców święciechowskich przez okres 60 lat złożyły się także społeczna praca setek ludzi oraz miejscowych zakładów pracy, głównie: Spółdzielni AGRA w Święciechowie, Gospodarstwa Rolnego w Długiem Starem, Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Święciechowie i wielu innych sponsorów. Działalność Klubu Sportowego KORMORAN w Święciechowie przez wszystkie lata była i jest finansowana przez Urząd Gminy w Święciechowie. 
   Pomocy merytorycznej udzielały i udzielają władze wojewódzkie LZS oraz OZPN Leszno.
Z okazji 60-lecia jubileuszu Klubu w dniu 4 lipca 2009 roku na miejscowym stadionie odbyły się dwa mecze. W pierwszym meczu wystąpili nasi juniorzy (przyszłość KORMORANA), natomiast w drugim spotkaniu starły się: aktualna drużyna KORMORANA z byłymi zawodnikami. Wyniki tych spotkań były sprawą drugorzędną, liczyła się sportowa rywalizacja i wspaniała zabawa. Po ruchu na świeżym powietrzu w sali wiejskiej odbyło się spotkanie koleżeńskie , w którym uczestniczyli: byli i obecni działacze i zawodnicy, władze Gminy Święciechowa, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lesznie, Prezes OZPN Leszno sponsorzy oraz delegacje zaprzyjaźnionych i współpracujących z Klubem organizacji społecznych. Zasłużonym działaczom i zawodnikom wręczono dyplomy i odznaki OZPN Leszno.

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14
Awdaniec Pakosław - LZS Wielkopolanka Szelejewo
GKS Krzemieniewo - TęczaOsa Osieczna
Grom Czeluścin - Luks ST.Bojanowo
KS Kormoran Święciechowa - KS Sokół Chwałkowo
Korona Piaski - Sarnowianka Sarnowa
Lew Pogorzela - Ruch Bojanowo
Mas - Rol Spławie - Pelikan Dębno Polskie

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
Pelikan Dębno Polskie 1:3 Awdaniec Pakosław
Mas - Rol Spławie 3:8 Ruch Bojanowo
Lew Pogorzela 5:1 Sarnowianka Sarnowa
Korona Piaski 1:0 KS Sokół Chwałkowo
KS Kormoran Święciechowa 2:0 Luks ST.Bojanowo
Grom Czeluścin 1:5 TęczaOsa Osieczna
GKS Krzemieniewo 1:2 LZS Wielkopolanka Szelejewo

Logowanie

Kontakty

Administrator
zostaw wiadomość
marcin
status Gadu-Gadu